Jak zaaranżować małą przestrzeń - pomysły | jowitakonieczny | e-blogi.pl
Blog jowitakonieczny
Jak zaaranżować małą przestrzeń - pomysły 2015-03-25

Nie sztuką jest kreatywne działanie na ogromnej przestrzeni, gdzie nie musimy martwić się ograniczeniami. Prawdziwym wyzwaniem będzie zaplanowanie małej powierzchni w taki sposób, by była maksymalnie wielozadaniowa i wielofunkcyjna. Kilka sztuczek i zabiegów pozwoli sprostać temu wyzwaniu.


W zależności od naszych możliwości finansowych i architektonicznych, możemy stworzyć przestrzeń przyjazną i przytulną. W przypadku pokoju dla dzieci świetnym pomysłem będzie wstawienie piętrowego łóżka - my jako rodzice zaoszczędzimy miejsce, a dzieci będą miały niezły ubaw z łóżkiem. W przypadku poważniejszej ingerencji w przestrzeń mieszkania, super rozwiązaniem będzie zbudowanie antresoli, w której możemy wydzielić nie tylko miejsce sypialne, ale też miejsce do pracy czy kącik zabawy. W małych mieszkaniach przydatne będą różne zabiegi, które optycznie je powiększą, a będą to np. lustra na ścianach lub rolety i żaluzje zamiast pomniejszających pokoje monstrualnych rozmiarów zasłon. Sprawdzone okażą się też różnego rodzaju schowki, np. na zabawki dla dzieci czy zbędne przedmioty - można je ukryć w postaci szuflady w ścianie.


Urządzając takie małe pokoje pamiętajmy, by unikać nadmiaru mocnych i ciemnych kolorów - wszelkie jasności będą bardziej wskazane, gdyż i one dodadzą przestronności.


mały pokój


 


male mieszkanie


 


antresola


małe wnętrze


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]