Stare-nowe, czyli drugie życie Twoich mebli | jowitakonieczny | e-blogi.pl
Blog jowitakonieczny
Stare-nowe, czyli drugie życie Twoich mebli 2015-04-01

Każdy z nas lubi przebywać w gustownie urządzonym wnętrzu. Nierzadko jednak konfrontacja z rzeczywistością bywa przykra - okazuje się bowiem, że chcielibyśmy zakupić nowe meble, ale brakuje nam na to środków finansowych. No bo skoro wymieniamy już szafę, to przydałby się też nowy regał, a ten, który mamy, jest brzydki i porysowany. Czy rzeczywiście taka sytuacja nie ma rozwiązania? Nic bardziej mylnego - dzięki sprawdzonym pomysłom i odrobinie kreatywności nawet niskimi kosztami jesteśmy w stanie tchnąć w nasze meble drugie życie. Oczywiście wymaga to nakładu czasu i pracy, ale zapewniam, że efekty potwierdzają wartość tego wysiłku. :)


Jednym ze sposobów na odnowienie starych mebli może być ich zeszlifowanie i pomalowanie farbami do drewna. Jest to jednak metoda, która będzie najbardziej czaso- i pracochłonna. Jeśli zatem nie zraża nas zapach farby i wizja wszechobecnego pyłu, warto zaryzykować - oto kilka przemian:


komoda


mebel


meble


Innym sposobem, który pozwala na totalną renowację, będą okleiny na meble. Dzięki szerokiej ofercie możemy przebierać w bogactwie wzorów i kolorów. Co najważniejsze, w porównaniu do pierwszej metody, ta będzie dużo szybsza, a precyzyjne wymiary oklein pozwolą nam uniknąć niedociągnięć. Dzięki precyzji odnowimy nawet najnudniejsze meble, a wszelkie rysy czy pęknięcia odejdą w niepamięć.


okleina w kuchni


okleina


Trzecim sposobem na renowację mebli będzie technika decoupage, jednak i ta wymaga pewnych zdolności manualnych i jest dość czasochłonna. Tą metodą najpewniej odnowimy jakąś małą komódkę, a nie dużą szafę, jednak efekty również są zadowalające - dzięki wyciętym wzorom i odpowiednim ich naniesieniu, desenie na meblach wyglądają jak malunki. Rzeczy w tym stylu będą jednak bardziej odpowiednie do wnętrz przytulnych i nieco "babcinych", niż w nowoczesnych czy minimalistycznych mieszkaniach.


dekupaż


dekupaż


Opis powyższych metod pokazuje, że możliwości jest wiele - w zależności od naszych gustów i upodobań oraz czasu, jaki możemy poświęcić, wybierzmy najlepszą i odmieńmy swoje meble. :)


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]