Wnętrze w 2015 roku – co będzie na topie? | jowitakonieczny | e-blogi.pl
Blog jowitakonieczny
Wnętrze w 2015 roku – co będzie na topie? 2015-05-18

Dzisiaj pora na wpis dla każdego, kto lubi być na bieżąco z trendami wnętrzarskimi. Jeśli szukacie inspiracji i lubicie zmiany u siebie w mieszkaniu, warto zapoznać się z propozycjami projektantów. Chciałabym zatem przedstawić po krótce, jakie rozwiązania i wyposażenie będzie na topie.


Jeśli chodzi o salon, architekci tutaj odważnie narzucają ton architektoniczny. Chodzi bowiem o rezygnację ze wszelkich ścian, ścianek i podziałów. Dużo lepiej prezentować się będą duże, otwarte przestrzenie. Aby nie zatraciły swojego funkcjonalnego charakteru, zaleca się wprowadzenie poszczególnych stref – wypoczynku i relaksu, jadalnianej czy zabawy dla dzieci. 

Kolory, które będą cieszyć się największym uznaniem, chętnie wykorzystują kontrast. W cenie będzie zatem biel z czernią, szarością, nieco zgaszonym antracytem. Jeśli lubicie mocne kolory, projektanci pozostawiają swobodę w kwestii doboru dodatków, jednak minimalizm dalej święci triumfy, zatem nie ma co przesadzać z nadmiarem bibelotów.Jeśli chodzi o przestrzeń kuchenną, to królować w niej będzie ergonomia i funkcjonalność. Bardzo trafioną aranżacją w 2015 roku będzie kuchnia z wyspą, która może być jednocześnie przestrzenią użytkową, by później zmienić się w mniej formalny bar. Sprzęty w kuchni mają być nie tylko dobrze ustawione, ale także w pełni podporządkowane naszej wygodzie
 


Hasła minimalizmu i wspomnianej funkcjonalności nie omijają także łazienki! Aranżacja tego niekiedy kłopotliwego pomieszczenia powinna silnie nawiązywać do natury. Znajdziemy tu zatem szlachetne materiały w stonowanych kolorach. Mile widziane będzie drewno, marmur, szarości czy beże. Fajnym rozwiązaniem będzie także wstawienie żywych kwiatów – to w zasadzie jedyny pomysł na dodatek, gdyż wszystkie nasze kosmetyki powinny znaleźć miejsce w szafkach. Jeśli zaś chodzi o wyposażenie, preferowane są wanny w każdej postaci, lecz jeśli wolicie prysznic, wstawcie ten z przezroczystą kabiną i odpływem liniowym. 
Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]