jowitakonieczny | e-blogi.pl
Blog jowitakonieczny
Podział mebli 2014-11-29

      Jeżeli chcę, żeby mój blog był uważany za coś więcej, niż zwykłe pisanie dla pisania, nadeszła pora na nieco bardziej fachowy wpis. Będę się posiłkowała wiedzą, która na pewno jest powszechnie znana, ale warto zastanowić się nad podziałem mebli. Kryterium, jaki sobie obrałam, jest sposób ich użytkowania. Bez wątpienia należy tutaj wymienić przedmioty, które są potrzebne do wypoczynku w pozycji poziomej, czyli łóżko lub leżanka. Poza tym, może to być wersalka. Z całą pewnością tego rodzaju meble są lubiane przez każdego.


  


            Do pracy, jak również do spożywania posiłków, przydaje się biurko, albo stół. Musi on być dostosowany do liczby osób, które mają przy nim zasiadać. Przydadzą się także meble do siedzenia, czyli na przykład krzesło lub fotel, a także do przechowywania rozmaitych przedmiotów, co z całą pewnością ułatwiają komoda oraz szafa. Meblami uważanymi za tak zwane uzupełniające, będą kwietnik, albo podnóżek, który służy wygodzie podczas siedzenia. Kwietnik musi być natomiast stabilny, ponieważ powinien on udźwignąć mniejsze lub większe doniczki kwiatów, ponieważ wiadomo, że ziemia nieco waży.            Poza dotychczas wymienionymi elementami umeblowania, warto zwrócić uwagę na przedmioty wielofunkcyjne, takie jak na przykład półko tapczan, czy też meblościanka. Ten ostatni mebel jest szczególnie dobrze znany z czasów minionych, o czym mówi między innymi niżej zamieszczony film. Mam nadzieję, że nikogo nie urazi bohaterka Internetu, którą jedni kochają, a inni nienawidzą. Ja się zaliczam do tej pierwszej grupy osób. Tak więc to tutaj mamy coś na wesoło o starej meblościance:


 
Zapraszam do komentowania wpisów - już niedługo kolejne.


Stare meble 2014-11-26

                Tym razem chciałabym napisać coś o starych meblach. Podobają mi się antyki, które mają swoją klasę. Oczywiście, są one bardzo drogie. Czy nie ładne są takie meble, które załączam tutaj - http://www.miastoszczecinek.pl/ogloszenia-szczecinek/stare-meble-zegary-wiszace-i-stojace-sprzedam-19538.htm


                Klasa mebli bez wątpienia świadczy o ich właścicielach. Najdroższe kosztują nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na uwagę zasługują szczególnie meble francuskie, które z całą pewnością kuszą miłośników antyków swoim atrakcyjnym wyglądem, czyli po prostu klasą. W moim mieście znajduje się sklep z takimi właśnie produktami i muszę przyznać, że bardzo chętnie do niego zaglądam. Nie stać mnie na kupowanie mebli co miesiąc, ale przynajmniej raz w roku staram się zakupić krzesło, albo inny element umeblowania, który na przykład postawię w przedpokoju. Wtedy mam lepszy humor, ponieważ urządzam swoje mieszkanie właśnie tak, jak tego chcę. Znajomi nie mogą wyjść z podziwu. Gdy mnie odwiedzają, chwalą za dobry smak i myślą, że stolik lub krzesło kosztowało znacznie więcej, niż faktycznie. Muszę przyznać, że im więcej mam takich właśnie mebli, tym bardziej rośnie moja ochota do posiadania kolejnych.


  


            Oczywiście, antyki można kupić w sklepie internetowym, jednak to nie to samo, gdy zakupuje się je w internecie. Chodzi bowiem o to, że w tradycyjnym punkcie handlowym można dotknąć danego mebla i sprawdzić dokładniej, czy jego kształt całkowicie nam odpowiada. Wiadomo, że krzesło lub stolik trzeba potrafić utrzymać w odpowiednim stanie. W przeciwnym wypadku dochodzi do sytuacji degradującej dany mebel. Mam nadzieję, że nie zanudziłam nikogo swoją pasją. Nadmienię, że uwielbiam oglądać w telewizji programy, poświęcone właśnie posiadaniu takiego wyposażenia w swoim miejscu zamieszkania. Wiadomo, że miłośników antyków jest wielu.


Pamiętajmy o meblach 2014-11-25

          Każdy, kto wprowadza się do nowego miejsca zamieszkania, stara się o to, aby wyglądało ono zgodnie z oczekiwaniami jego, jak również pozostałych domowników. Może być różne umeblowanie pokojów, kuchni, przedpokoju, czy łazienki, jednak chodzi za każdym razem przede wszystkim o to, aby można się tam było czuć swobodnie.


            Poza meblami, które odgrywają oczywiście ogromne znaczenie w absolutnie każdym domu lub mieszkaniu, istotne są jeszcze pozostałe elementy wyposażenia, takie jak na przykład dywany, lampy, zegary, czy też obrazy.


            Jestem Jowita Konieczny i pragnę na swoim blogu wypowiadać się na tematy, które dotyczą przede wszystkim mebli, ale także pozostałego wyposażenia. Do zobaczenia. Miłej lektury - zapraszam wszystkich bardzo gorąco do komentowania moich wpisów.


 


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]