jowitakonieczny | e-blogi.pl
Blog jowitakonieczny
Jaki styl mebli dobrać do Twojego wnętrza? 2015-03-26

Jeśli chodzi o dobieranie mebli, czasami trudno mi obrać jakieś stanowisko. Z jednej strony zachwycają mnie babcine, rustykalne mebelki, gdzie na bujanym fotelu mruczy kot, a kredens w kuchni prezentuje zastawę po prababci. Z drugiej jednak lubię często iść z duchem czasu i wybierać takie meble, które będą awangardowe i nowoczesne. W dzisiejszej notce przeciwstawione zostaną dwa takie rodzaje stylizacji - oczywiście Waszej ocenie poddaję, które będą lepsze, choć tylko możecie się domyślać, że nie ma tutaj oczywistego rozwiązania. Każdy z nas i tak wybierze to, co najbardziej przypadnie mu do jego indywidualnego gustu.


rustykalny


 


rustykalny


Pierwszy styl, rustykalny właśnie, jest dla mnie pełen uroku i przytulności. W takim wnętrzu nie zabraknie pamiątek z egzotycznych podróży, które dumnie zaprezentowane zostaną na ścianach, półkach czy kominku, zdjęć rodzinnych i różnych bibelotów, które mogą wydawać się zbędne, ale to one decydują o duszy wnętrza. W kuchni dozwolone będzie prezentowanie różnych, niekiedy wiekowych sprzętów – nie ma nakazu chowania. Zwolennicy ramek, kwiatów, obrazków i figurek odnajdą się w tym stylu  na 100%. Do tego styl rustykalny lubi zasłonki, obrusy, motywy kwiatowe i drewno. Jeśli zatem cenicie sobie podobne wzory i materiały, zdecydowanie traficie, urządzając w tym stylu swoje wnętrza. 


nowoczesny


nowoczesny


Drugi styl – nowoczesny – rezygnuje z ozdób na rzecz futurystycznych form. Ich oszczędność może wydać się niektórym (zwłaszcza miłośnikom przytulności) surowa. Dominują tu jednolite barwy – szarości, biele. Nowoczesność jest silnie zbratana z wysokiej klasy sprzętem, który jak wiadomo jest teraz coraz bardziej dostępny i nieobcy naszym wnętrzom. 


I tutaj pojawia się klucz do urządzenia udanego mieszkania – okazuje się bowiem, że nie ma znaczenia, czy wolimy styl rustykalny z jego bibelotami, czy cenimy sobie minimalistyczną nowoczesność. Najważniejsze jest bowiem zachowanie spójności stylu. Jeśli zatem urządzamy wnętrze rustykalne, ogromna plazma na ścianie może wyglądać komicznie – podobnie jak dziwne dodatki, nieumiejętnie dobrane do surowego wnętrza.


Jak zaaranżować małą przestrzeń - pomysły 2015-03-25

Nie sztuką jest kreatywne działanie na ogromnej przestrzeni, gdzie nie musimy martwić się ograniczeniami. Prawdziwym wyzwaniem będzie zaplanowanie małej powierzchni w taki sposób, by była maksymalnie wielozadaniowa i wielofunkcyjna. Kilka sztuczek i zabiegów pozwoli sprostać temu wyzwaniu.


W zależności od naszych możliwości finansowych i architektonicznych, możemy stworzyć przestrzeń przyjazną i przytulną. W przypadku pokoju dla dzieci świetnym pomysłem będzie wstawienie piętrowego łóżka - my jako rodzice zaoszczędzimy miejsce, a dzieci będą miały niezły ubaw z łóżkiem. W przypadku poważniejszej ingerencji w przestrzeń mieszkania, super rozwiązaniem będzie zbudowanie antresoli, w której możemy wydzielić nie tylko miejsce sypialne, ale też miejsce do pracy czy kącik zabawy. W małych mieszkaniach przydatne będą różne zabiegi, które optycznie je powiększą, a będą to np. lustra na ścianach lub rolety i żaluzje zamiast pomniejszających pokoje monstrualnych rozmiarów zasłon. Sprawdzone okażą się też różnego rodzaju schowki, np. na zabawki dla dzieci czy zbędne przedmioty - można je ukryć w postaci szuflady w ścianie.


Urządzając takie małe pokoje pamiętajmy, by unikać nadmiaru mocnych i ciemnych kolorów - wszelkie jasności będą bardziej wskazane, gdyż i one dodadzą przestronności.


mały pokój


 


male mieszkanie


 


antresola


małe wnętrze


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]