jowitakonieczny | e-blogi.pl
Blog jowitakonieczny
Jak najlepiej wyposażyć kuchnię? 2015-04-07

Każdy, kto planuje zakup sprzętów i mebli do domu będzie wiedział, że jest to twardy orzech do zgryzienia. Stoimy bowiem przed trudnymi dylematami: kupić wymarzone sprzęty czy liczyć każdy grosz? W praktyce okazuje się, że ceny pełnego wyposażenia potrafią doprowadzić do spustoszenia w naszych portfelach i na kontach bankowych. Chcemy zatem mieć pewność, że to, co wybierzemy, będzie warte swojej ceny. Dzisiaj podsunę Wam kilka porad odnośnie zakupów sprzętu kuchennego - bez podawania kwot i do swobodnej interpretacji.


W planowaniu aranżacji mieszkania kuchnia i łazienka są punktami newralgicznymi. O ile możemy wybrać podobny deseń kafelków w niższej cenie, to kiepskie baterie, wanna czy AGD są już dużym problemem. Także w salonie możemy pozwolić sobie na tymczasowe rozwiązania, jak chociażby zakup taniej sofy, zanim będziemy w stanie kupić nasze wymarzone łóżko. Natomiast ani w kuchni, ani w łazience nie można pozwolić sobie na półśrodki.


W zależności od naszych możliwości finansowych oraz metrażu, którym dysponujemy, wybrać należy meble - od tych dwóch czynników zależeć będzie, czy kupimy te specjalnie zrobione na wymiar, czy wymierzone w sklepie meblowym. Nauczona błędem podpowiem, że lepiej wybrać te w jednolitej, gładkiej okleinie - wszelkie nierówności w fakturze oznaczać będą brud i klejący kurz, który mimo szorowania bardzo niechętnie schodzi. A jak wiadomo, kuchnia jest przestrzenią w której się dzieje i często tworzy - nie jest zatem obcą sytuacja, kiedy brudną od przypraw ręką sięgamy po coś z szafki. Szafki z systemem zamykającym to standard, który powinien zagościć także w naszej kuchni.  Szafki powinny być w pełni zintegrowane z AGD - nie tylko ze sprzętem do zabudowy, ale i tym wolnostojącym, gdyż pozwala to na zaprojektowanie kuchni zgodnej z zasadą trójkąta roboczego. Według niego niezbędne sprzęty i produkty są umieszczone w odpowiednich odległościach, co maksymalnie zwiększa ergonomię i ułatwia pracę w kuchni.Nie zapominajmy także o funkcjonalności w przestrzeni kuchennej, co wiąże się ze wspomnianym trójkątem, ale i pojemnością szafek i umiejętnym przechowywaniem. Szafki cargo dolne i górne pozwalają wykorzystać nawet trudno dostępne zakamarki.Stare-nowe, czyli drugie życie Twoich mebli 2015-04-01

Każdy z nas lubi przebywać w gustownie urządzonym wnętrzu. Nierzadko jednak konfrontacja z rzeczywistością bywa przykra - okazuje się bowiem, że chcielibyśmy zakupić nowe meble, ale brakuje nam na to środków finansowych. No bo skoro wymieniamy już szafę, to przydałby się też nowy regał, a ten, który mamy, jest brzydki i porysowany. Czy rzeczywiście taka sytuacja nie ma rozwiązania? Nic bardziej mylnego - dzięki sprawdzonym pomysłom i odrobinie kreatywności nawet niskimi kosztami jesteśmy w stanie tchnąć w nasze meble drugie życie. Oczywiście wymaga to nakładu czasu i pracy, ale zapewniam, że efekty potwierdzają wartość tego wysiłku. :)


Jednym ze sposobów na odnowienie starych mebli może być ich zeszlifowanie i pomalowanie farbami do drewna. Jest to jednak metoda, która będzie najbardziej czaso- i pracochłonna. Jeśli zatem nie zraża nas zapach farby i wizja wszechobecnego pyłu, warto zaryzykować - oto kilka przemian:


komoda


mebel


meble


Innym sposobem, który pozwala na totalną renowację, będą okleiny na meble. Dzięki szerokiej ofercie możemy przebierać w bogactwie wzorów i kolorów. Co najważniejsze, w porównaniu do pierwszej metody, ta będzie dużo szybsza, a precyzyjne wymiary oklein pozwolą nam uniknąć niedociągnięć. Dzięki precyzji odnowimy nawet najnudniejsze meble, a wszelkie rysy czy pęknięcia odejdą w niepamięć.


okleina w kuchni


okleina


Trzecim sposobem na renowację mebli będzie technika decoupage, jednak i ta wymaga pewnych zdolności manualnych i jest dość czasochłonna. Tą metodą najpewniej odnowimy jakąś małą komódkę, a nie dużą szafę, jednak efekty również są zadowalające - dzięki wyciętym wzorom i odpowiednim ich naniesieniu, desenie na meblach wyglądają jak malunki. Rzeczy w tym stylu będą jednak bardziej odpowiednie do wnętrz przytulnych i nieco "babcinych", niż w nowoczesnych czy minimalistycznych mieszkaniach.


dekupaż


dekupaż


Opis powyższych metod pokazuje, że możliwości jest wiele - w zależności od naszych gustów i upodobań oraz czasu, jaki możemy poświęcić, wybierzmy najlepszą i odmieńmy swoje meble. :)


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]