jowitakonieczny | e-blogi.pl
Blog jowitakonieczny
Dodatki do nowoczesnego wnętrza 2015-05-24

Nowoczesne wnętrza często rezygnują z nadmiaru ozdób na rzecz realizacji postulatów minimalizmu. Kiedy jednak chcemy podkreślić charakter wnętrza lub zaopatrzyć się w stylowe sprzęty, dobrze wiedzieć, co spełni kryteria nowoczesności i zda egzamin w takim wnętrzu.  


Lepiej zrezygnować ze zbędnych bibelotów. Nowoczesność lubi funkcjonalność, zatem dodatki musimy dobierać z rozwagą i w sposób umiejętny.  


To, co w nowoczesnym wnętrzu będzie mile widziane, to zastosowanie materiałów szklanych, metalowych i w stonowanych kolorach. Dobrym dodatkiem może być niebanalna lampa:


 
 


Nie trzeba również rezygnować z rodzinnych zdjęć – dzięki fajnym ramkom i dla nich znajdziemy miejsce w salonie.


  


Stoliki w salonie ze szkła i metalu mogą zadziwić swoją formą i przykuwać spojrzenia gości.Jeśli masz małe mieszkanie i chcesz, by było urządzone w nowoczesnym stylu, zadbaj, by nie zabrakło w nim luster – optycznie powiększą wnętrze.  
Wnętrze w 2015 roku – co będzie na topie? 2015-05-18

Dzisiaj pora na wpis dla każdego, kto lubi być na bieżąco z trendami wnętrzarskimi. Jeśli szukacie inspiracji i lubicie zmiany u siebie w mieszkaniu, warto zapoznać się z propozycjami projektantów. Chciałabym zatem przedstawić po krótce, jakie rozwiązania i wyposażenie będzie na topie.


Jeśli chodzi o salon, architekci tutaj odważnie narzucają ton architektoniczny. Chodzi bowiem o rezygnację ze wszelkich ścian, ścianek i podziałów. Dużo lepiej prezentować się będą duże, otwarte przestrzenie. Aby nie zatraciły swojego funkcjonalnego charakteru, zaleca się wprowadzenie poszczególnych stref – wypoczynku i relaksu, jadalnianej czy zabawy dla dzieci. 

Kolory, które będą cieszyć się największym uznaniem, chętnie wykorzystują kontrast. W cenie będzie zatem biel z czernią, szarością, nieco zgaszonym antracytem. Jeśli lubicie mocne kolory, projektanci pozostawiają swobodę w kwestii doboru dodatków, jednak minimalizm dalej święci triumfy, zatem nie ma co przesadzać z nadmiarem bibelotów.Jeśli chodzi o przestrzeń kuchenną, to królować w niej będzie ergonomia i funkcjonalność. Bardzo trafioną aranżacją w 2015 roku będzie kuchnia z wyspą, która może być jednocześnie przestrzenią użytkową, by później zmienić się w mniej formalny bar. Sprzęty w kuchni mają być nie tylko dobrze ustawione, ale także w pełni podporządkowane naszej wygodzie
 


Hasła minimalizmu i wspomnianej funkcjonalności nie omijają także łazienki! Aranżacja tego niekiedy kłopotliwego pomieszczenia powinna silnie nawiązywać do natury. Znajdziemy tu zatem szlachetne materiały w stonowanych kolorach. Mile widziane będzie drewno, marmur, szarości czy beże. Fajnym rozwiązaniem będzie także wstawienie żywych kwiatów – to w zasadzie jedyny pomysł na dodatek, gdyż wszystkie nasze kosmetyki powinny znaleźć miejsce w szafkach. Jeśli zaś chodzi o wyposażenie, preferowane są wanny w każdej postaci, lecz jeśli wolicie prysznic, wstawcie ten z przezroczystą kabiną i odpływem liniowym. 
Co ożywi Twoje wnętrze? 2015-05-07

Dzisiaj podpowiadam, w jakie dodatki wyposażyć swoje wnętrze, by nieco zmienić jego charakter i nadać mu inne oblicze. Nie ma znaczenia, czy mieszkanie jest nasze, czy wynajmowane – to, na czym nam zależy, to żebyśmy dobrze się w nim czuli. Niekiedy jednak nie jesteśmy w stanie wprowadzić większej ingerencji, zatem nie pozostaje nam nic innego, jak parę gadżetów.


Ład pomogą wprowadzić Ci różne kolorowe pudełka czy skrzynie. Dzięki nim wszystko znajdzie swoje miejsce, a Ty zyskasz ładny wygląd pokoju. Pudełka można podpisać, więc nie będziemy musieli już niczego szukać.Bardzo  modne jest ostatnio tworzenie ogródków na parapecie. Parę doniczek z ziołami z pewnością doda uroku i zapachów. Kolorowe doniczki ładnie wyglądają także na stole w części jadalnej. 
Nie zapomnij także o klimatycznym świetle! Choć teraz dni są dłuższe, na pewno warto zadbać o odpowiednie oświetlenie w pokoju. Mrok i ciemności nie poprawią nam humoru, a już na pewno nie dodadzą życia. Różne węże led wstawione np. pod biurkiem oświetlą tajemnicze zakamarki, wprowadzając w pokoju przytulny klimat. 


 e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]